Neoprene Zipper Headband Protective Cover For BOSE QC25 / QC15 / QC35 II, Model:Small-Black
SKU: EDA008198101
Regular price
Regular price
Sale price
Duties & Import Tax Information
In Stock
CHN
This item is shipped from China.
Processed in 0–3 days
Quantity
Couldn't load pickup availability
Shipping info
30-day returns
Fast refunds: Once we receive and check your item, we aim to process your refund within 48 hours.
Your details are safe
Product Details
Type:
Earmuff & Pad
1. Material: Neoprene
2. Durable and comfortable, soft texture, improves the comfort of use
3. Fits the contour of the head, evenly distributes weight, and eliminates all pressure points
4. Zipper design allows for quick installation and replacement, providing you with convenience
5. Ideal replacement for lost or broken headbands
6. Suitable for BOSE QC25/QC15/QC35II, SONY MDR-1ABT, Audio Technica ATH-MSR7
7. Size:
Small: 45mm x 195mm, suitable for 30mm width of headband
Large: 50mm x 200mm, suitable for 35mm width of headband
7. Size: