F3088-30A 30A Manual Reset Circuit Breaker Double Short Legs with Bolt 12/24V
SKU: CMS0396
Sale Sold out
In Stock
CHN This item is shipped from China.
Processed in 0–3 days
Quantity
Product Details
Type: Fuse
1. Rated voltage: 6-28V
2. Bolt length: 37in (9.4mm); bolt spacing: 69in (17.5mm);Wing mounting hole spacing: 1.56in (39.6mm)
3. Interrupt rating: 2.5KA @ 12Vdc
4. Operating temperature: -40-85 degrees centigrade
5. Torque level: 15in-lb